ניתוח גרפולוגי של ילדים ומתבגרים

אחד הנושאים המרתקים ביותר בהן עוסקת הגרפולוגיה היא ניתוח גרפולוגי של כתבי יד של ילדים ומתבגרים.
בדף זה נסביר כיצד מנתחים גרפולוגים כתבי יד של ילדים ומתבגרים וכיצד נוכל להכיר טוב יותר את ילדינו באמצעות גרפולוגיה.

אבחון כתבי יד של מתבגרים באמצעות גרפולוגיה

גרפולוג מיומן יודעי כי בתקופת ההתבגרות אין עדיין את היציבות והגיבוש הנפשי הנדרשים על מנת להפיק תובנות מוצקות מהניתוח הגרפולוגי ולכן גרפולוגים מקצועיים נוקטים במשנה זהירות בבואם לבדוק כתבי יד של ילדים ומתבגרים.

גיל ההתבגרות הוא גיל של שינויים רבים, שינויים אלו מצריכים את המתבגר להתמודד עם אתגרים רבים ולכן בני נוער חווים תנודות קיצוניות במצב הרוח ובביטחון העצמי ואצל רבים ניכרים חוסר שקט ותסכול.

גרפולוגיה היא כלי מצוין היכול לסייע לנו לאתר בקלות יחסית מצוקות, פחדים, חרדות וחוסר שקט אצל בני נוער. גם אם מעדיפים בני הנוער להסתיר תחושות אלו מהוריהם, אין ספק כי עקבותיהן ניכרות בכתב היד ולכן גרפולוגים יכולים להשתמש בטקסט כדי לאבחן מצוקות אלו תוך התייחסות לרמת הבשלות של הכותב והבנה של התהליכים עימם הוא מתמודד בזמן האבחון.

באמצעות ניתוח גרפולוגי זהיר ומורכב יוכלו גרפולוגים לגלות את מכמני הנפש של המתבגרים, לאתר פחדים, חרדות ובעיות אותן הם מסתירים ובאמצעות ידע זה ניתן יהיה להתמודד עימן בצורה טובה יותר.

אנו שוב מזכירים כי רק גרפולוג מיומן יכול להתמודד עם טקסט של בן נוער ולהתייחס בצורה נכונה לרמת הבשלות ולשינויים התכופים בכתב היד ולכן ניתוח גרפולוגי מסוג זה יש לבצע בזהירות ואחריות מרבית תוך היכרות מעמיקה עם כל מאפייני הגיל והדרך בה הם באים לידי ביטוי בכתב.

גרפולוגיה כדרך גישה לעולמו של המתבגר

הורים לילדים מתבגרים וודאי יודעים כבר כי ברוב המקרים שאלות סקרניות של ההורים לגבי מצבם של בני הנוער נענות באדישות ומשיכת כתפיים.

ברוב המקרים מצוקות אלו אינן סיבה לבהלה משום שכמעט כל בני הנוער חווים אותן, אולם לעיתים ישנם מצבים בהם חוסר התייחסות והזנחה עלול להביא להחרפה במצב ולהתדרדרותן של בעיות למצבים מסוכנים כאלו או אחרים.

למרות כל ההסתייגויות, גרפולוגיה היא כלי יעיל ביותר המשמש כדרך גישה בין ההורה לבין הנער המתבגר. באמצעות סקירה גרפולוגית של כתב היד ניתן לאבחן ולזהות תופעות שונות עוד לפני שהן מגיעות למצבי אל-חזור. לאחר הזיהוי ניתן להתאים ליווי מקצועי וטיפול הולם לפי הצורך.


אתר גרפולוגיה

קידום אתר – גרפונט בע"מ

©2008-2015 - כל הזכויות שמורות לגרפולוגיה