לימודי גרפולוגיה

אם הגעתם לאתר זה, סביר להניח שאתם מתעניינים גם בנושא לימודי גרפולוגיה. בדף זה נענה על שאלות הקשורות לנושא לימודי גרפולוגיה, נסביר היכן לומדים גרפולוגיה וכיצד מקבלים הסמכה לעסוק בתחום זה.

היכן ניתן ללמוד גרפולוגיה?

אם חשקה נפשכם בלימודי גרפולוגיה, ישנם לא מעט מכונים מקצועיים המציעים קורסים בגרפולוגיה למתחילים ומתקדמים. מכונים אקדמיים ומקצועיים כמו למשל האוניברסיטה של גלזגו בסקוטלנד, בית הספר לגרפולוגיה בבולוניה, איטליה, או אגודת הגרפולוגים הותיקה של שיקגו ה-AHHA – כולם מציעים לימודי גרפולוגיה מקצועיים והסמכה נאותה בתחום זה.

אם ברצונכם ללמוד את התורה בישראל, ישנם מספר מכונים רציניים גם בישראל, כאלו המציעים לימודי גרפולוגיה ברמה טובה המאפשרת להיבחן באחת האגודות על מנת לקבל הסמכה לגרפולוגיה.

חשוב לדעת שישנם גם מכונים גרפולוגיים המציגים את עצמם ואת הקורסים אותם הם מעבירים כמקצועיים – אולם קורסי גרפולוגיה הנלמדים במכונים אלו אינם מקובלים על האגודות הישראליות לגרפולוגיה וברוב המקרים הם אינם מועברים בצורה טובה ונאותה ולכן הלימודים שם חסרי ערך לאלו הרוצים באמת להרחיב את ידיעתם בתורה מרתקת זו.

כמה זמן אורכים לימודי גרפולוגיה?

ישנם כאלו המעוניינים בלימודי גרפולוגיה לצרכי העשרת הידע והרחבת האופקים. במקרים אלו אפשר להסתפק בקורסים בודדים או בימי עיון והעשרה – בהתאם לרמת הידע אותה רוצה לרכוש.

אלו המעוניינים ללמוד גרפולוגיה על מנת לעסוק במקצוע זה בעתיד צריכים ללמוד לפחות שלוש שנים אצל גרפולוג מוסמך או במוסד מוכר. לאחר מכן נדרשים התלמידים לעסוק בגרפולוגיה תחת פיקוח של גרפולוג מומחה לפחות עוד שנה ולבסוף לעמוד במבחנים של אגודה גרפולוגית אחת לפחות וגם אז להיעזר בפיקוח צמוד של גרפולוג מקצועי וותיק לפני העברת דו"חות גרפולוגיים, אבחוני אישיות או חוות דעת מומחה.

איך מבחינים בין לימודי גרפולוגיה מקצועיים לבין קורסים שאינם כאלו?

גרפולוג מקצועי הוא גרפולוג שעבר את כל שלבי ההסמכה המתוארים בפסקה הקודמת – רק גרפולוג כזה מוסמך להעביר קורס גרפולוגיה מקצועי.

על מנת לאתר לימודי גרפולוגיה מקצועיים ואיכותיים עליכם לוודא כי המכון בו תלמדו וכי המרצים שילמדו אתכם עומדים כולם בתנאים המפורטים.

גרפולוגים לא מקצועיים יהיו כאלו שיבטיחו לכם את היכולת לנתח כל כתב יד ולאבחן אופי של אדם אחרי קורס קצר ותשלום נאות. "גרפולוגים" מסוג זה מבצעים נזקים ופוגעים גם באמינותה של תורת הגרפולוגיה וגם בכם, הלומדים בקורסים אלו.

גרפולוגיה היא תורה רצינית, בעלת עבר היסטורי מרשים ועתיד מרתק. לצערנו לתחום נכנסו גם כאלו המעוניינים להפוך את הגרפולוגיה למקור הכנסות כלכלי בלבד, ללא מתן כבוד ראוי לעומקה של התורה, ולכן אם אתם מחפשים לימודי גרפולוגיה מקצועיים מומלץ לא להתפשר וללמוד רק במכונים מקצועיים אצל מורים בעלי ניסיון, ותק והכרה.


אתר גרפולוגיה

קידום אתר – גרפונט בע"מ

©2008-2015 - כל הזכויות שמורות לגרפולוגיה